Достапни линкови

Блажевски:Барем за зимување да се искористат ваучерите за туризам


Блажевски:Барем за зимување да се искористат ваучерите за туризам
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
Директен линк

Претседателот на хотелиерската асоцијација Крсте Блажевски вели дека денешното доделување на ваучери за туризам на две недели пред истек на летна сезона е задоцнета. Тој смета дека е потребно рокот на нивната употреба наместо до 30 ноември да биде до крај на јануари догодина.

XS
SM
MD
LG