Достапни линкови

Буџаковски- дилемите за случајот Мијалков ќе се расчистат во петок


Буџаковски- дилемите за случајот Мијалков ќе се расчистат во петок
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00
Директен линк

Стефан Буџаковски, професор од областа на безбедносните науки и кривичното право вели дека што е договорот ќе се дознае в петок за кога е закажана пресудата за случајот Таргет Тврдина во која поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков е првообвинет. Како што е познато по два дена недостапност за полицијата, Мијалков вчера попладне се појави пред Јавното Обвинителство во Скопје. Тој се наоѓа во домашен притвор

XS
SM
MD
LG