Достапни линкови

Буџаковски: Криминалот мора да се пресече навреме


Буџаковски: Криминалот мора да се пресече навреме
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00
Директен линк

Професорот по безбедност и кривично право Стефан Буџаковски вели дека најдобра превенција од меѓусебните убиства и пресметки на криминалните структури е будно следење на криминалците, детектирање на нивните активности и нивно навремено апсење.

XS
SM
MD
LG