Достапни линкови

Бучковски: не очекувам напредок во историската комисија за шест месеци


Бучковски: не очекувам напредок во историската комисија за шест месеци
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:02 0:00
Директен линк

Поранешниот премиер Владо Бучковски повеќе од една година е специјален претставник на македонската Влада за Бугарија. Во разговорот за РСЕ вели дека во Договорот за пријателствo го има поимот заедничка историја, но не и тоа дека таа историја е бугарска, како што тврдат дел бугарски политичари.

XS
SM
MD
LG