Достапни линкови

Борјан Павловски: Болнички лекови доцнат поради тендерски постапки


Борјан Павловски: Болнички лекови доцнат поради тендерски постапки
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00
Директен линк

Од три на два проценти падна уделот на буџетот на Министерството за здравство во предлог- буџетот за 2023 година, а сериозни кратења има кај превентивните програми, алармира Борјан Павловски од здружението ЕСЕ. Проблемот во набавката на лекови ја гледа во тендерските процедури и позитивната листа.

XS
SM
MD
LG