Достапни линкови

Бошковска: Алармантни се бројките за анксиозни и депресивни млади


Бошковска: Алармантни се бројките за анксиозни и депресивни млади
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
Директен линк

Податоците добиени од прашалници за анксиозност и депресија кои ги пополнувале средношколци од 5 училишта во Скопје, билe застрашувачки за доцент доктор Емилија Бошковска, психолог и психотерапевт и нејзината колешка со која работеле на истражување за менталното здравје на младите.

XS
SM
MD
LG