Достапни линкови

Беџети - Печалбарите ќе инвестираат ако државата функционира


Беџети - Печалбарите ќе инвестираат ако државата функционира
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00
Директен линк

Би било идеално кога дијаспората би ги инвестирала парите во земјата, но тие тоа не го преферираат, оти не се чувстуваат сигурни. Затоа што тука има низок степен на институционални капацитети, висока корупција, несигурно судство и сето тоа бара длабоки реформи, вели академик Абдулменаф Беџети.

XS
SM
MD
LG