Достапни линкови

Андоновски: Се бара одговорност за бојата на дресовите


Андоновски: Се бара одговорност за бојата на дресовите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Директен линк

Портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски вели дека одговорност за дресовите на националниот фудбалски тим кои беа изработени во бордо боја, ќе има и од службите во ФФМ и од техничкиот партнер кој не ја испорачал бојата која била наменета за нашата репрезентација.

XS
SM
MD
LG