Достапни линкови

Андоновски: Можен е нов бран украински бегалци од Бугарија


Андоновски: Можен е нов бран украински бегалци од Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:21 0:00
Директен линк

Државата треба да покаже сериозност во решавањето на прашањата со украинските бегалци, смета заменик народниот правобранител, Јован Андоновски. Вели дека тие немаат доволно информации за тоа како да ги остварат своите права во земјава, како и дека е можен нов бегалски бран преку Бугарија.

XS
SM
MD
LG