Достапни линкови

Ангелов- премиерот раководи со главниот кризен штаб за Ковид 19


Ангелов- премиерот раководи со главниот кризен штаб за Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:18 0:00
Директен линк

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов вели дека одлуките за мерките кои треба да се преземат за справување со Ковид 19 се носат на ниво на главниот координативен кризен штаб со кој раководи премиерот Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG