Достапни линкови

Алексовска: „Запрепастени сме како здравствениот систем пропаѓа“


Алексовска: „Запрепастени сме како здравствениот систем пропаѓа“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00
Директен линк

Весна Алексовска од здружението на пациенти со ретки болести заедно со десетици други пациентски здруженија бараат од здравствените власти конечно да се реши проблемот со тендерите за набавка на лекови, поради кои често пати лековите доцнат.

XS
SM
MD
LG