Достапни линкови

Аврамовски-Правни пречки во конфискацијата на имотот на „Трансмет“


Аврамовски-Правни пречки во конфискацијата на имотот на „Трансмет“
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00
Директен линк

Во однос на имотот што е отуѓен по донесената кривична пресуда против Сеад Кочан има законската дупка која остава правен вакуум во конфискацијата на имотот на „Трансмет“, вели истражувачот на судска пракса при конфискација на имот Дарко Аврамовски од коалицијата „Сите за правично судење“.

XS
SM
MD
LG