Достапни линкови

Аврамовски: Конфискацијата на имот заглавена во обвинителството


Аврамовски: Конфискацијата на имот заглавена во обвинителството
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00
Директен линк

Дарко Аврамовски како еден од авторите на истражувањето за спроведувањето на мерката конфискација на имот вели дека проблемот во неискористеноста на оваа мерка во изминативе 12 години е делумно во законското досегашно решение но и во обвинителството и различниот „тертип “ на користење на мерката.

XS
SM
MD
LG