Достапни линкови

Офицери и војници на Гадафи им се приклучија на бунтовниците


Бунтовник на фронтот кај Адабија
Моралот на бунтовниците во Либија бил зголемен откако бивши војници и офицери, искусни и вооружени борци, им се приклучиле, јавија новинските агенции.
Либиската влада пак, ги отрфли условите на бунтовниците за прекин на огнот.
Пентагон во меѓувреме соопшти дека САД денеска ја завршуваат командната мисија во Либија и ја препуштаат на другите членки на НАТО.
XS
SM
MD
LG