Достапни линкови

Либиски пратеник на тајни разговори во Лондон?


Саиф ал Ислам
Британските медиуми јавуваат дека претставник на владата на Моамер Гадафи бил во Лондон на тајни разговори со цел да се најде излезна стратегија за либискиот лидер. Во извештаите се наведува дека станува збор за Мохамед Исмаил, помошник на синот на Гадафи, Саиф ал Ислам. Британската влада не ги потврди овие наводи.
XS
SM
MD
LG