Достапни линкови

Мулен - Гадафи не е ни блиску до пораз


Адмиралот Мајк Мулен
Силите на либискиот лидер Моамер Гадафи не се ни близу до конечен пораз, и покрај стотиците сојузнички воздушни напади, изјави американскиот воен командант, адмирал Мајк Мулен пред американскиот Конгрес. Тој изјави дека војската на Гадафи е десет пати помоќна од бунтовниците. Адмирал Мулен рече и дека лошите временски услови во Либија ги попречиле воздушните напади на коалициските сили и со тоа дозволиле Гадафи да напредува.
XS
SM
MD
LG