Достапни линкови

Во Косово 104 новозаразени со корона, две лица починаа


Косово- сестра во клинката за интензива нега каде што се лекуваат пациенѕи заболени од Ковид19, 21.09.2020

Во последните 24 часа во Косово од 889 тестови регистрирани се 104 позитивни на ковид19, а две лица починаа, соопшти Институтот за национално здравје. Од почетокот на пандемијата досега во Косово се регистрирани 16 606 позитивни на коронавирусот, а починаа 652 лица. Бројот на активни случаи е 1393. Владата на Косово најави дека ако се зголемува бројот на новозаразени ќе дојде до заострување на мерките за да се спречи ширењето на вирусот.

XS
SM
MD
LG