Достапни линкови

Пратеник на ДУИ хоспитализиран на Инфективната клиника


Седиштето на ДУИ во Мала Речица.

Пратеникот од редовите на ДУИ, Исмаил Јахоски синоќа е примен на Инфективната клиника, откако имал покачена температура и симптоми на корона вирусот, објави „Zyrtare.net“. Јахаоски пред да стане пратеник беше градоначалник на општина Пласница.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 20.163, бројката на оздравени пациенти е 16.009, на починати е 781, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3373.

XS
SM
MD
LG