Достапни линкови

Времето променливо со повремен дожд и грмежи


Времето денеска ќе биде променливо облачно. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од седум до 14, a дневната ќе биде од 15 до 26 степени.

Во Скопје температурата ќе се движи од 12 до 24 степени.

Стабилизирање на времето се најавува од среда.

XS
SM
MD
LG