Достапни линкови

Времето денеска топло со температури до 36 степени


Илустрација - сончево време.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во северните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервал од 11 до 19 степени, а максималната ќе достигне од 31 до 36 степени, според прогнозата на Управата за хидрометеролошки работи (УХМР). УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 35 степени.

Во наредните денови се очекува да продолжи периодот на сончево и потопло време со пораст на дневните температури.

XS
SM
MD
LG