Достапни линкови

Џафери - Ќе бидам претседател на сите 120 пратеници


Талат Џафери

Претседателот на Собранието Талат Џафери откако беше резибран на функцијата им се заблагодари на вработените во инфективните одделенија во земјава за нивната борба со ковид-19, потоа им се заблагодари на колегите што го гласале, но и на оние кои гласа против за нивната дебата со која придонеле за демократските вредности. Тој изјави дека ќе биде претседател на сите 120 пратеници.

Талат Џафери реизбран за претседател на Собранието

Претседателот на Парламентот рече дека следува период на предизвици и за мнозинството и за опозицијата.

XS
SM
MD
LG