Достапни линкови

Ахмети ги кани на средба лидерите на албанските партии


Али Ахмети

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, ги кани претседателите на албанските партии на средба, соопштија од партијата. Покани се испратени до Африм Гаши од Алтернатива, до Билал Касами од БЕСА, до Зијадин Села од Алијанса за Албанците и си лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

„По одржаните предвремени парламентарни избори на 15 јули 2020 година, имаме чест да ве поканиме на заедничка средба на парламентарните албански политички партии“, стои во поканата од ДУИ.

Предвидено е средбата да се одржи на годишнината на Охридскиот рамковен договор, на 13 август 2020 година, во 12 часот, во Скопје.

XS
SM
MD
LG