Достапни линкови

ДПА го прифати предлогот на СДСМ за владина коалиција


Лидерот на ДПА, Мендух Тачи

Ни беше понудена можноста да бидеме дел од идната влада предводена од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и ние како партија ја прифативме поканата, соопшти Азем Садику, висок функционер на ДПА и градоначалник на Студеничани.

Тој на својот фејсбук профил информираше дека синоќа во Клубот на пратениците во Скопје се одржала средба на лидерите на двете партии - Зоран Заев и Мендух Тачи, а присутни биле и Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски од СДСМ и Азем Садики од ДПА.

Било договорено да се формираат работни групи под водство на секретарите на двете партии за прецизирање на деталите.

XS
SM
MD
LG