Достапни линкови

Демонстрантите пред Собрание ќе ја чекаат интерпелацијата на Борисов


Веќе 13 дена низ цела Бугарија се одржуваат протести со барање за оставка на Борисов

Голем број демонстранти и денеска се собираат пред зградата на Собранието во Софија каде за во 11:30 часот по локално време е закажано гласање за недоверба на владата на Бојко Борисов.

Демонстрантите, кои протестираат 13 дена по улиците и плоштадите на голем број бугарски градови, бараат оставки од Борисов, од неговата Влада и од главниот обвинител Иван Гешев.

XS
SM
MD
LG