Достапни линкови

Заев – Водиме со најмалку 3 пратеници разлика


Зоран Заев

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва рече дека неговата коалиција на изборите освоила најмалку 3 пратеници повеќе од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, но дека таа разлика може да се зголеми на 4 или 5 разлика по конечното пребројување на гласовите.

„Имавме мирни, достоинствени, слободни, демократски и безбедни избори“, рече вечерва Заев на прес-конференција во Хотелот Белви, каде што е сместен изборниот штаб на СДСМ.

XS
SM
MD
LG