Достапни линкови

Таравари - Во предност сме, очекуваме победа


Шефот на изборен штаб на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Арбен Таравари од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива вечерва на прес-конференција во Скопје рече дека информациите, што ги имаат од нивните штабови, покажуваат дека се во предност и очекуваат победа. Но, според него, ова биле најнекоректни избори.

„Трендот е во наша предност. Сме биле под притисок од три страни и тие соработувале за да не оштетат нас. Ние сме оштетена страна во овој изборен процес“, рече Таравари.

Тој очекува лидерите на партиите да излезат за кратко и да ги кажат конечните резултати.

XS
SM
MD
LG