Достапни линкови

Османи – Да се обединиме за Албанец премиер


Бујар Османи

Бујар Османи од ДУИ на прес-конференција им заблагодари на граѓаните кои, како што рече, и покрај пандемијата излегле во голем број да ѝ дадат легитимитет на наредната влада.

„Очекуваме да бидеме клучен фактор во детерминирање на понатамошните политички чекори во државата“, рече Османи.

Тој ги повика партиите од албанскиот блок да се обединат околу идејата на Албанец премиер.

„Граѓаните веќе ја дадоа поддршката, сега и партиите треба да се обединиме, за да направиме денеска историја“, рече Османи.

XS
SM
MD
LG