Достапни линкови

На Илинден во Крушево ќе оди претседателот на Собранието


Крушево.

На претстојниот државен празник Илинден во Крушево ќе оди државна делегација предводена од претседателот на Собранието, соопшти владината прес-служба, по одржаната седница. На прославата во Скопје ќе присуствува делегација предводена од премиерот, а во Пелинце делегацијата ќе ја предводи претседателот на државата. Утврдена е и владината делегација која ќе присуствува во Смилево.

Во врска со организацијата и прославата на државните празници, Владата го задолжи Министерство за здравство, преку Комисијата за заразни болести да обезбеди протокол за организација на државните настани во време на пандемија.

XS
SM
MD
LG