Достапни линкови

Жбогар: Уште еден важен чекор за Северна Македонија кон ЕУ


Евроамбасадорот Самуел Жбогар

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, на својот „Твитер“ профил објави дека земјата е чекор поблиску до ЕУ, по утврдувањето на Преговарачката рамка на Европската Комисија.

„Уште еден важен чекор за Северна Македонија на патот кон ЕУ. Европската комисија го испрати предлог документот на преговарачката рамка во Европскиот Парламент на разгледување од страна на земјите членки“, напиша Жбогар.

XS
SM
MD
LG