Достапни линкови

Фрлена експлозивна направа во семејната продавница на Мисајловски


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски

Утринава околу три часот во малата продавница во сопственост на семејството на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на главната улица во Ѓорче Петров била фрлена експлозивна направа и направена само материјална штета, објави на фејсбук профилот Мисајловски.

Од МВР соопштија дека по пристигнување на полициските службеници на местото на настанот забележано е дека влезната врата е целосно извадена од лежиштето и причинета е материјална штета, па постои основано сомнение дека се работи за подметната експлозивна направа. Од полицијата велат дека сеработи на расчистување на случајот.

Инаку потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Владо Мисајлосвки е носител на втората изборна единица.

XS
SM
MD
LG