Достапни линкови

Над 30 лекари и медицински сестри во „8 Септември“ заразени со Ковид-19


Во Градската општа болница „8 Септември” тројца анестезиолози, тројца интернисти, 25 медицински сестри, ангажирани на одделенијата каде се лекуваат позитивни и сомнителни случаи и пет болничари се заразени со коронавирус, информираа за МИА од Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести се заразени двајца здравствени работници, а други двајца кои се оздравени, се вратиле на работа.

Од Министерството потенцираа дека овие две јавни здравствени установи изминатите денови се засилени со кадар по систем на ротација.

XS
SM
MD
LG