Достапни линкови

ИЈЗ: Ниту еден од нашите вработените не е позитивен на КОВИД-19


Илустрација: Македонски лекари

Во Институтот за јавно здравје ниту еден од вработените не е позитивен на КОВИД-19, информираат од институцијата.

Епидемиолошките екипи и натаму ја извршуваат својата работа како и во изминатите два месеца. Ова е официјална информација од Институтот за јавно здравје, се наведува во соопштението.

XS
SM
MD
LG