Достапни линкови

Премиерот ковид-негативен, останува во изолација


Техничкиот премиер Оливер Спасовски објави дека е негативен на Ковид – 19, но дека ќе остане во домашна изолација.

„Само што ги добив резултатите од денешниот Ковид-19 тест. Тестот е негативен и немам никакви симптоми, а додека не ги добијам официјалните препораки од епидемиолозите ќе останам во домашна изолација“, напиша Спасовски на неговиот фејсбук профил.

За тестирањето на техничкиот премиер денеска информираше и министерот за здравство, венко Филипче.

XS
SM
MD
LG