Достапни линкови

Се бара времено затворање на конфекциите во Штип


Невладината организација „Гласен текстилец“ денеска преку допис до Општинскиот кризен штаб, побара времено затворање на конфекциите во Штип.

Барањето следи по објавување на новата бројка заразени текстилни работници од неколку конфекции и членови на нивните семејства. Штип денеска има двоцифрен број на заразени, вкупно 27.

XS
SM
MD
LG