Достапни линкови

Филипче: Оздравени 91 отсто од здравствените работници


Министерот за здравство, Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на Фејсбук објави дека 91 отсто од здравствените работници кои беа заболени од корнавирус сега се целосно оздравени.

„Им одавам чест за храброста и посветеноста. На сите останати им посакувам брзо закрепнување“, додава Филипче во објавата.
Во друга објава, тој посочува и дека до крајот на наредната неделата ќе биде финализиран начинот на движење на граѓаните и поминување на границите со соседна Грција.

XS
SM
MD
LG