Достапни линкови

Здравствените власти утре ќе расправаат за полицискиот час и за изборите


Според досегашните анализи што се однесуваат на актуелната состојба со корона вирусот во земјава, утре здравствените власти ќе разговараат дали наскоро ќе може да очекуваме релаксирање на мерките, првенствено на полицискиот час, најави министерот за здравство, Венко Филипче.

Истовремено, како што изјави Филипче, ќе биде отворено и прашањето дали се создадени безбедни услови за да се одражат парламентарните избори.

XS
SM
MD
LG