Достапни линкови

Директорот на ФЗО, Дончев поднесе оставка


Директорот на ФЗОМ Ден Дончев

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка. Дончев функцијата ја напуштил поради „приватни семејни причини“, потврдиле од Владата за МИА. Тој за директор на Фондот за здравствено осигурување беше назначен во август 2017 година.

XS
SM
MD
LG