Достапни линкови

Турција со најмал број починати од „ковид-19“ во последниот месец


Анкара

Турскиот министер за здравство Фахретин Коча изјави дека уште 61 лице починале од коронавирусот најмалку во изминатиот месец. Во Турција, вкупниот број на починати сега е 3.397. Заразени се над 126.000 луѓе. Според универзитетот „Џон Хопкинс“,

„Туркиш ерлајнс“ нема да лета до 28 мај

Турција е на осмото место по заразени. Сепак, експертите веруваат дека многу повеќе луѓе умреле во светот од ковид-19 отколку што официјално е потврдено.

XS
SM
MD
LG