Достапни линкови

Трамп и Путин разговарале за коронавирусот и енергетскиот пазар


Aмериканскиот рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговарал со неговиот руски колега Владимир Путин за коронавирусот и за енергетскиот пазар.

„Претседателот Трамп и претседателот Путин разговараа за последните напори во борбата со пандемијата на коронавирус и за одржување на стабилноста на глобалните пазари на енергија. Двајцата лидери исто така ги покрија критичните билатерални и светски прашања“, соопшти Белата куќа.


XS
SM
MD
LG