Достапни линкови

Британскиот премиер Џонсон во болница


Борис Џонсон

Британскиот премиер Борис Џонсон е примен во болница на тестирање; десет дена откако беше тестиран позитивно за коронавирус, објави синоќа Даунинг стрит. Џонсон продолжува да има постојани симптоми на вирусот, изјави портпарол на владата.

Британија планира да тестира 25.000 луѓе дневно

Одењето на премиерот во болницата беше опишано како „чекор на претпазливост“ по препорака на неговиот лекар. Премиерот сè уште ја води владата и ги повика луѓето да го следат советот за физичка дистанца.

XS
SM
MD
LG