Достапни линкови

Кривична пријава и притвор за момчињата кои тепаа девојка во Штип


Илустрација

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот официјален Фејсбук профил напиша дека во текот на денешниот ден лицата П.Р. и С.А. се изведени пред судија на претходна постапка и им е определена мерка притвор. Против лицата поднесена е и кривична пријава за насилство.

Двајцата пред неколку месеци малтретирале и тепале девојка, а видео-снимката неодамна излезе на социјалните мрежи.

СВР Штип против момчињата поднесе кривична пријава за кривично дело „Насилство“.

XS
SM
MD
LG