Достапни линкови

Брнабиќ: можен полициски час во Србија


Премиерката на Србија Ана Барнабиќ

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави денеска дека доколку препораките на владата старите лица да останат дома не се почитува и доколку луѓето и натаму излегуваат можен е полициски час.

"Мора да се почитува одлуката за самоизолација. Во спротивно е можно “италијанското или шпанското сценарио”, рече таа.

Во Србија има над 50 случаи на заразени од коронавирус.

XS
SM
MD
LG