Достапни линкови

Четворицата сопатници на првозаболената немаат коронавирус


Клиника за инфективни болести - Скопје

Тестовите на коронавирус на четирите лица од Струмица, поврзани со првата пациентка, извршени вчера попладне, се негативни, соопшти денеска Министерството за здравство.

Во соопштението се посочува дека биле тестирани и други осум сопатници на истата пациентка од Скопје и нивните резултати беа негативни на коронавирусот.

Практично, сите сопатници од комбето на првозаболената кои во изминатите две недели беа во домашна изолација се негативни на вирусот, се додава во соопштението.

XS
SM
MD
LG