Достапни линкови

Потврден 21 нов случај на коронавирус во Грција кај луѓе кои биле на аџилак


Илустрација- тест за коронавирус

Грчките здравствени власти денеска соопштија дека има нови 21 потврден случај на коронавирус. Заболените, како што беше соопштено, се патници кои тукушто се вратиле од аџилак од Израел и Египет. Сега вкупниот број на заболени од коронавирус е 31 лице.

XS
SM
MD
LG