Достапни линкови

Мета го поздрави формирањето Влада на Косово


Албанскиот претседател Илир Мета

Албанскиот претседател Илир Мета го поздрави постигнатиот договорот за формирање на Влада на Косово. Според него, стабилното управување е во интерес не само на Косово, туку и на регионот.

Лидерите на партиите победнички на вонредните парламентарни избори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово објавија денеска дека потпишале договор за формирање заедничка Влада.

XS
SM
MD
LG