Достапни линкови

Авион на Луфтханза го прекина летот кон Техеран


илустрација

Авион на германската компанија „Луфтханза“ на линијата Франкфурт-Техеран по еден час лет се врати во Минхен поради, како што соопшти компанијата, „претпазливост и безбедносни причини во воздушниот простор на аеродромот во Техеран“. Ова било направено веднаш откако премиерот на Канада Џастин Трудо изјави дека украинскиот авион во средата кај Техеран бил соборен со иранска ракета, веројатно по грешка.

XS
SM
MD
LG