Достапни линкови

Земјотрес од 6,4 степени по Рихтер го погоди Порторико


архивска фотографија, илустрација

Земјотрес со магнитуда од 6,4 степени по Рихтер го погоди Порторико во серијата земјотреси кои се случија денеска. Според извештаите од светските новински агенции едно лице загинало откако ѕид се урнал во куќата, а неколкумина се повредени. Во делови од Порторико е прекинато снабдувањето со електрична енергија. Засега не се познати детали од предизвиканата штета и конечната бројка на евентуално загинати и повредени. Според локалните медиуми најголема штета е предизвикана во четири града во јужниот дел на земјата.

XS
SM
MD
LG