Достапни линкови

Пакистан- двајца загинати при уривање на авион


Илустрација

Пакистански авион се урна за време на вежба во источната провинција Пенџаб при што загинаа двајцата пилоти, соопшти војската. Авионот ФТ- 7 се урна на отворено подрачје и не предизвикал друга штета се вели во соопштението. Во него е наведено дека е отворена истрагата за да се утврди причината за несреќата што се случи во близина на областа Лахоре. Пакистанските власти ретко објавуваат детали од несреќи од воени вежби кои се релативно честа појава.

XS
SM
MD
LG