Достапни линкови

Болтон ќе сведочи на судењето за импичмент на Трамп


Поранешниот советник на американскиот претседател Доналд Трамп за национална безбедност Џон Болтон

Поранешниот советник на американскиот претседател Доналд Трамп за национална безбедност Џон Болтон изјави дека ќе сведочи на очекуваното судење за импичмент на претседателот. „Ако Сенатот ме покани јас сум подготвен да сведочам“, соопшти Болтон, чие сведочење може да даде нови докази за напорите на претседателот Трамп да ја убеди Украина да покрене истрага против неговиот политички ривал демократот Џо Бајден.

XS
SM
MD
LG