Достапни линкови

Албанците во Македонија не се дискриминирани, вели Ахмети


Али Ахмети

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за „Косовапрес“, вели дека во Македонија можеби постои неправда во некој судски процес, но дека нема дискирминација врз Албанците.

„Еден народ кој го има своето национално знаме, еден народ кој има три универзитети на својот јазик, два државни и еден приватен, не може да се рече дека е дискирминиран“, вели Ахмети во интервју за косовски „Косовапрес“.

XS
SM
MD
LG